Uncategorized

marketingowy-harpagan.pl

W branży złotniczej znajdziemy sporo linii modeli. Co je łączy? Na pewno metale, które wykorzystują do wytwarzania jubilerskich kolekcji, ale również którymi kamieniami je ozdabiają. Teraz skierujemy naszą uwagę na dodatki. Dokonamy ich podziału i krótko przybliżymy.

Kryształki Swarovskiego – są najczęściej wytwarzane krzemionki z piasku, a jaśniej ze specjalistycznego szkła. Projektanci nierzadko wykorzystują je w tańszych kolekcjach biżuterii. Takie szkło głownie charakteryzuje się wyższym stopniem rozszczepiania wiązki światła. Jest również zdecydowanie cięższe od szkła nam znanego. Najbardziej rozpowszechnionym fabrykantem takiego materiału pozostaje austriacka marka Elements Swarovski.

Cubic Cyrkonia |to} następny często wykorzystywany element ozdobny. Kamień ten wytwarza się od początku do końca w fabrykach. Cyrkonia jest niezwykle twarda, co więcej można ją zgodnie z marzeniami barwić. W branży złotniczej sama cyrkonia popularny jest krótko, krystalizuje się w wysokiej temperaturze. Cóż, największą zaletą jest atrakcyjna cena.

Szlachetne Kamienie to najcenniejsze spośród kamieni upiękniających metale szlachetne. Znamy ich na świecie całkiem wiele. Jednak dziś skoncentrujemy się na tych najpopularniejszych.

Szmaragdy {to| droższa odmiana kamienia zwanego berylem. Dla laików, tak to ten oliwkowy. Znajduje Uznanie jubilerów i kolekcjonujących kamienie. Pozostaje zadziwiająco gęsty oraz łupliwy.

Rubiny są prawie najcenniejszym kamieniem, ponadto należą do grupy korundów. Znane są ze swojej twardości 9/10, najbardziej rozpowszechnione rubiny są ciemnoczerwone w takich kamieniach często możemy zauważyć rozszczepienie koloru.

Szafiry – kamienie te są niezwykle uznawane w jubilerstwie. Podobnie do szafirów należą do grupy korundów. Najczęściej są ciemnoniebieskie. Ogromna liczba jubilerów produkuje go chemicznie.

Diamenty – możemy opowiadać stosunkowo krótko. Pozostają najtwardsze z pośród naturalnych skał i zarazem najdroższe.

Wymieniliśmy główne dodatki wykorzystywane do wzbogacania biżuterii. Jednak, że znamy ich na ziemi znacznie więcej.

Marketingowy Harpagan

Możliwość komentowania marketingowy-harpagan.pl została wyłączona